Cphem | Друга зустріч робочої групи з технологій виявлення Механізму держав-членів ВООЗ щодо субстандартних/фальсифікованих лікарських засобів та медичних виробів відбулася 29 червня. У ній взяли уча

Держлікслужба взяла участь у засіданні робочої групи з технології виявлення Механізму держав-членів ВООЗ щодо субстандартних/фальсифікованих ліків та медвиробів


Друга зустріч робочої групи з технологій виявлення Механізму держав-членів ВООЗ щодо субстандартних/фальсифікованих лікарських засобів та медичних виробів відбулася 29 червня. У ній взяли участь фахівці Держлікслужби України.

Про це пише пресслужба Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Повідомляється, робоча група з технологій виявлення створена відповідно до пріоритетного напряму діяльності «покращити розуміння і імплементацію державами-членами технологій виявлення, методологій і моделей «відстеження» Механізму країн-членів ВООЗ з субстандартних/фальсифікованих лікарських засобів і медичних виробів на 2022-2023 роки.

Голова робочої групи David Kočović (Інститут лікарських засобів і медичних виробів Чорногорії) під час засідання обговорив з учасниками питання майбутніх заходів та пріоритетність узгоджених дій. До них належать такі кроки:

  • покращення державами-членами розуміння та актуальності впровадження технологій скринінгу та виявлення субстандартних/фальсифікованих ЛЗ та медвиробів;
  • порівняння чинних методологій/інструментів, що використовуються для скринінгу та виявлення субстандартних/і фальсифікованих лікарських засобів та медичних виробів;
  • удосконалення наявних інструментів, які використовуються для скринінгу та виявлення субстандартних/ фальсифікованих ЛЗ та медвиробів.

Нагадаємо, що Держлікслужба звернулась до керівників лікувально-профілактичних закладів всіх форм власності щодо необхідності відзвітувати про кількості та залишки наркотичних (психотропних) лікарських засобів, які надійшли до медзакладів як гуманітарна допомога.

Раніше стало відомо, що у Держлікслужбі закликали українців бути пильними під час придбання медикаментів у мережі Інтернет та пояснили, як самостійно перевірити легальність аптеки, яка здійснює електронну торгівлю лікарськими препаратами.

https://thepharma.media/