Merck\MSD раніше активно співпрацювала з Moderna у програмах з мРНК, проте згодом відмовилася від них, у тому числі від розробки нової вакцини проти РСВ.
Тепер Merck вирішила розвивати технологію, яка в кінцевому підсумку повинна перевершити мРНК. І в цьому їй допоможе новий партнер Orna Therapeutics, яка з 2019 року займається розробкою препаратів нового класу, що призначаються для лікування орфанних та онкологічних захворювань.
Згідно з угодою, Orna Therapeutics – американська біотехнологічна група зі штаб-квартирою в Кембриджі – отримає $150 мільйонів авансом, а також право на гонорари на суму до $3,5 мільярдів від продажів розроблених під час співпраці препаратів. Крім того, Merck інвестує $100 мільйонів у нещодавно завершений раунд фінансування групи.
Провідним кандидатом компанії є ORN-101, що розробляється для лікування В-клітинним лімфом. Також вона розробляє засіб для пацієнтів із мʼязовою дистрофією Дюшенна та ковідну вакцину.
За умовами угоди Orna Therapeutics збереже права свою технологічну платформу оРНК-LNP, що створює кільцеву РНК (оРНК) з лінійної РНК. Цей підхід виглядає перспективнішим, ніж створення ліків на основі матричної РНК – вважається, що кільцева РНК допомагає більш ефективно синтезувати терапевтичні білки в організмі.
Orna Therapeutics описує свою технологію оРНК як наступну революцію в РНК-терапії. За словами компанії, вона має численні переваги в порівнянні з традиційною лінійною мРНК, такі як спрощене виробництво, підвищена експресія необхідного білка та імунологічний спокій.
https://thepharma.media