Голова Міністерства охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідав завод фармацевтичної компанії «Дарниця». Міністр на власні очі побачив високий рівень ефективності та якості виробництва «Дарниці», що повністю відповідає європейським стандартам.
«Скоординована взаємодія з лідерами фармацевтичної галузі є запорукою національної безпеки в умовах пандемії COVID-19 та успішного протистояння іншим викликам для системи охорони здоров’я країни. Держава зацікавлена у розвитку довгострокової та системної співпраці з українськими фармацевтичними компаніями. Розвиток національного фармвиробництва є однією з цілей Національної економічної стратегії на період до 2030 року, яку Уряд схвалив у березні 2021 року», — зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
У 2021 році «Дарниця» виготовила 181 млн упаковок препаратів, що є безпрецедентною для країни кількістю. Цей високий показник вкотре вивів «Дарницю» на перше місце за обсягами виробництва лікарських засобів в Україні. Крім того, завдяки продуктивній праці відділу R&D та використанню інноваційних технологій, торік компанія випустила на ринок 22 нових бренда ліків.
«Дарниця» входить до рейтингу ТОП-1000 фармацевтичних компаній світу. За одну хвилину робочого дня на заводі випускають 62 ампули лікарських засобів, 484 таблетки та 14 флаконів крапель. Таблетки «Цитрамон-Дарниця» визнані засобом №1 для боротьби з головним болем в Україні та є єдиним вітчизняним препаратом, який входить у п’ятірку лідерів аптечних продажів. Загалом же кожна сьома упаковка ліків в українських аптеках виготовлена фармацевтичною компанією «Дарниця».
«У сучасних умовах потужна та інноваційна фарма — це не просто важливий елемент охорони здоров’я, але й невіддільна складова національної безпеки країни. Можна навіть сказати — її біобезпеки, — підкреслив голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків. — Український ринок для нас є пріоритетним, і тому “Дарниця” фокусується на створенні ефективних, безпечних та доступних лікарських засобів для українців».
Водночас «Дарниця» має достатньо виробничих потужностей, щоб задовольнити потреби не тільки внутрішнього ринку. Наразі компанія постачає свої лікарські засоби у 15 країн ЄС, СНД, Близького (Середнього) Сходу та Східної Азії. Щорічний темп зростання експорту компанії складає приблизно 30%. Додатковим фактором привабливості продукції «Дарниці» на міжнародному ринку є наявність сертифікації з належної виробничої практики (Good Manufacturing Practice — GMP), яку компанія успішно отримує з 2002 року.
«Дарниця» постійно працює над імплементацією новітніх технологій на всіх рівнях та етапах виробництва — від діджиталізації документообігу до автоматизації виробничих та логістичних потужностей. «Дарниця», як і МОЗ, взаємно зацікавлені в розвитку вітчизняної фармацевтичної індустрії, що є підґрунтям для подальшої співпраці. З-поміж можливих напрямків сумісної роботи у майбутньому — розвиток біотехнологій, впровадження інноваційних методик наукових досліджень, а також розробка дієвих та безпечних засобів боротьби зі штамами коронавірусу та подолання COVID-19 в цілому.
«Фарма з її постійними потребами в оптимізації виробництва та складних технологіях для розробки і досліджень завжди була на вістрі інноваційного розвитку України. Запозичення наших напрацювань державою — це цілком природний процес, і ми із задоволенням переведемо його в офіційний формат. Наприклад, за підтримки МОЗ та керівництва країни в цілому “Дарниця” може допомогти у створенні в Україні повноцінного антикоронавірусного хабу, який забезпечить вакцинами, а також профілактичними та терапевтичними засобами і країну, і Східну Європу», — зазначив Дмитро Шимків.