Cphem | Медичне та фармацевтичне забезпечення населення та турбота про здоров’я людей є головним завданням для будь-якої цивілізованої країни – сьогодні це імператив для України, яка вже другий місяц

Релокація фармбізнесу, як запорука фармзабезпечення України


Медичне та фармацевтичне забезпечення населення та турбота про здоров’я людей є головним завданням для будь-якої цивілізованої країни – сьогодні це імператив для України, яка вже другий місяць живе та працює в умовах воєнного стану. Особлива подяка нашим фармпідприємствам, які попри весь конгломерат економічних та життєвих проблем продовжують забезпечувати наш народ та його захисників ліками та товарами медичного застосування. Проте, воєнна агресія окупантів не щадить і виробників найгуманнішої продукції - у АО "Фармак" згорів склад під Макаровим Київської області, внаслідок чого втрати компанії склали близько 1,5 млрд грн. А фармацевтичний дистриб’ютор ТОВ «Аметрін ФК» повідомив, що 10 березня 2022 р. був повністю знищений філіал компанії, розташований у с. Мила Київської обл., разом із товаром, що там знаходився - втрати оцінюються у понад 250 млн грн.

Програми з релокації


У ці складні для всіх нас часи, з метою забезпечення безперебійної роботи підприємств в умовах воєнного стану Уряд разом з Міністерством економіки України продовжує реалізацію програми з релокації українських підприємств, які знаходяться у зоні активних бойових дій.

Бізнес може отримати допомогу в переміщенні свого обладнання на безпечні території, пошуку виробничих приміщень та розселенні працівників. Уряд інформує, що із зони бойових дій уже переміщено 108 підприємств. 48 компаній відновили свою Станом на 29 березня потужності 98 підприємств перевезено на Західну Україну в рамках програми релокації бізнесу із зони бойових дій. 375 учасників програми перебувають в стадії переїзду. А загалом Міністерством економіки отримано 1164 заявок від підприємців, з яких 1058 вже опрацьовані.

“Масштабне переміщення бізнесу на безпечні території допоможе Україні зберегти виробництво, робочі місця та задовольнити попит армії і цивільного населення на низку товарів і послуг, що критично необхідні для перемоги над ворогом”, – зауважила Перша віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Також, вона нагадала, що програма з релокації українських виробництв на безпечні території передбачає державну допомогу у: • підборі площ для розміщення виробництва; • переміщенні та розселенні персоналу; • підборі працівників в місці дислокації після переїзду. Релокація підприємств здійснюється на основі таких нормативно-правових актів: • Постанова КМУ №305 від 17.03.2022: регламентує безоплатне перевезення майна вітчизняних підприємств, установ та організацій згідно з переліком, який формується Міністерством економіки і передається до Міністерства інфраструктури; • РозпорядженняКМУ №245-р від 25.03.2022: передбачає план невідкладних заходів з переміщення у разі потреби виробничих потужностей суб’єктів господарювання з територій, де ведуться бойові дії та/або є загроза бойових дій, на безпечну територію.
Для розв’язання питань, які виникають у зв’язку із втіленням програми, у Міністерстві економіки створена робоча група під керівництвом першого заступника міністра економіки Деніса Кудіна, за участі Міністерства інфраструктури, Міністерства розвитку громад і територій, а також Федерації роботодавців України. Безпосереднім координатором програми є Ігор Дядюра, заступник міністра економіки.

Станом на 28 березня Мінекономіки одержало 1164 заявки.

Перший етап в опрацюванні заявок – видалення повторних форм, запитів з неповною інформацією. Потім заявки відсортовуються за пріоритетністю – в першу чергу на релокацію можуть розраховувати виробничі підприємства. Фахівці Міністерства економіки зв’язуються з претендентами на релокацію та доуточнюють всю необхідну інформацію.

Далі заявка передається спеціально призначеним відповідальним фахівцям до однієї з приймаючих обласних адміністрацій. Зараз підприємства можуть переїхати до дев’яти областей: Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Вінницької, південних територій Волинської і Рівненської. Фахівці в областях контактують з підприємством, спільно шукають варіанти для розміщення виробничих потужностей, вирішують питання оренди, підключення мереж, розселення персоналу і членів родин.

Після цього заявка надходить до логістів. Головним перевізником виступає АТ “Укрзалізниця”. АТ “Укрпошта” відповідає за підвезення обладнання до залізничної станції, а також може виступати оператором, адже забезпечує оперативне проходження блокпостів, оформлює транспортні накладні і інші документи, що дозволяють компенсувати підприємству витрати на транспортування.

Слід зазначити, що рішення про релокацію підприємства не передбачає перевезення всіх ФОПів, які на ньому працюють. Вони мають подавати заявки окремо.

Після прибуття на нове місце підприємство монтує обладнання, підключається до мереж, запускає роботу. Фахівці обласних адміністрацій сприяють і допомагають компанії у облаштуванні. Державна служба зайнятості додатково співпрацює з підприємством у питанні працевлаштування нових робітників, а Державна служба з питань праці консультує у сфері гарантій безпеки життя і здоров’я працівників.

https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=e4f18282-77af-4fdf-8134-ce4403d711f0&title=ProgramaRelokatsiiPidprimstv-SchoPotribnoZnatiBiznesu

Заявка на релокацію із зони бойових дій


Підприємству, яке бажає перевести повністю або частково виробничі потужності та своїх працівників, потрібно подати заявку за посиланням, вказавши таку інформацію:

• назву підприємства та код ЄДРПОУ; • адресу та спеціалізацію виробництва; • можливість виробництва товарів/продукції для потреб оборонної сфери; • контактні особи підприємства (ПІБ, посада, телефон, e-mail); • потребу у виробничому приміщенні (площа, м2, тип приміщення, інші особливі умови); • потребу в електроенергії (кВт•год, потужність підключення в кВт); • потребу в додаткових ресурсах (вода, газ тощо); • кількість працівників і членів їх сімей та потребу у гуртожитках/місцях для їх розміщення; • кількість обладнання (одиниць, тон, м3); • спосіб транспортування обладнання (залізнична дорога, автотранспорт) та потреба у транспорті (кількість вагонів, вантажівок тощо); • доступність до транспортних вузлів; • орієнтовний термін демонтажу, пакування і завантаження обладнання; • потребу у складських приміщеннях (м3), сировині (тип, обсяг, потенційні джерела/партнери), додаткові потреби; • адресу розміщення підприємства після перевезення (у разі наявності); • адресу проживання персоналу та членів їх сімей після перевезення (у разі наявності); • орієнтовний строк монтажу обладнання і запуску виробництва після переміщення; • наявність чинних/потенційних каналів збуту після переміщення.
Спершу компанії необхідно заповнити заявку на участь у програмі за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1ZAbh9DCUkTfQFhtZZM0EZhkebD_OYsVH2AtovtCPaN4/viewform?edit_requested=true
У формі необхідно вказати ЄДРПОУ підприємства, адресу виробництва, визначити потреби до виробничого приміщення (обсяги використання електроенергії, газу, води), кількість працівників та обладнання, спосіб транспортування, орієнтовний термін монтажу обладнання на новому місці. Пріоритет у черговості релокації надається підприємствам, які можуть самостійно забезпечити демонтаж та перевезення своїх потужностей до найближчої станції АТ “Укрзалізниця”.

Під час заповнення заявки важливо максимально деталізувати інформацію про підприємство,його специфічні потреби, що спростить та пришвидшить процес подальшого транспортування.

Отже,Уряд надає підприємствам, які розташовані в зоні ризику та активних бойових дій, умови для роботи в західних регіонах України. Насамперед держава заохочує до релокації стратегічні підприємства та підприємства, які виробляють товари першої необхідності (а це перш за все ліки та інші фармацевтичні товари) для забезпечення потреб цивільного населення та Збройних сил України.